Skip to main content
DuyurularUncategorized

Bir paydaşımızın duyurusu..

By Aralık 23, 20222 Comments

Adil Yaşam® işbirliği paydaşlarından Good4Trust’un kurucu ve kışkırtıcısı Dr. Uygar Özesmi ve Good4Trust Yönetim ve Uluslararasılaşma Çemberleri Üyesi Ece Satıcı, türetim ekonomisi hakkındaki tüm ayrıntıları bir kitapta kaleme aldı.

Gezegene üretkendayanışmayı esas alan ve kapsayıcı bir ekonomik sistem öneren Çıkış Yolu Türetim Ekonomisi kitabı Yeni İnsan Yayınevi dükkanında satışa çıktı! Yeni yılda sevdiklerine bu kitabı hediye ederek türetmenin önemini gösterebilirsiniz 🌀.

“Çıkış Yolu Türetim Ekonomisi”, bu ekonomik sistemin temelini oluşturan topluluklar ve işletmeler arasındaki dayanışmasosyal ve ekolojik açıdan adil üretim, döngüsellik gibi birçok konuyu gündeme getiriyor. Hakkaniyet ve değer maksimizasyonuna odaklanan türetim ekonomisi dünyaya bir çıkış yolu öneriyor.

Tüm izleyicilerimize duyurmaktan büyük bir sevinç duyuyoruz.

2 Comments

  • Necati Saygılı dedi ki:

    Uygar Özesmi dostumuzun kalemine sağlık. Uyarmaya devam ediyor.
    Kitapta, Doğa’nın sunduğu doğal kaynakları ve özverili çabalarla ortak değer havuzuna katılan “Türetilenleri”, arsız bir açgözlülükle tüketmekten çekinmeyenleri durduracak etkin önlemler var mıdır bilmem.
    Ama o sömürgenler durdurulamaz ise Türetim Ekonomisinin çıktıları onların iştahlarını kabartacağından ve “…mış gibi yaparak” yaptıklarını yapmaya devam edeceklerinden kuşku duyulmamalı…

Leave a Reply