Skip to main content
Haberler

Çaycuma Adil Yaşam (AY)Ekibi ile Zoom..

By Eylül 21, 2022No Comments

Değerli arkadaşlar, dün (20 Eylül Salı) Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ve iki danışmanı’ndan (Ahmet Öztürk ve Cenk Kaplancan) oluşan çalışma grubu ile bir Zoom toplantımız oldu. Hepimiz açısından yararlı olduğunu düşündüğüm toplantıda Adil Yaşam girişiminin çeşitli yönleri üzerinde duruldu.
Zonguldak (ve Çaycuma’nın) taşkömürü havzası içinde bulunması nedeniyle, fosil yakıt üretim ve kullanımı konusunda özel bir önemi olduğu; dolayısıyla da AY girişiminin ayrıcalıklı bir yeri olduğu üzerinde duruldu.
Zoom toplantılarının bundan böyle haftanın belirli bir gün ve saatinde yapılması; görüşülecek öncelikli konular olması halinde ek Zoom’lar yapılması ya da aksine konu bulunmadığı zaman yapılmaması gibi bir model benimsendi. (İzmir için de benzer model uygulanabilir).
Ayrıca, diğer çalışma gruplarıyla yapılacak Zoom toplantılarının da Çaycuma ekibine duyurularak katılmalarının sağlanması kararına varıldı.
Çaycuma ekibinin, www.AdilYasam.net web sitesini ayrıntılı incelemesini takiben, karar verecekleri “yaygınlaştırılacak davranış(lar)” üzerinde yol haritası hazırlanması kararlaştırıldı.
Kendilerine tekrar hoş geldiniz der, bilgilerinize sunarım. TT

Leave a Reply