Skip to main content
DuyurularGüncel İçeriklerMarmelatVideolar

Marmelat®, “Yalnız Değiliz” Diyor…

By Eylül 21, 2023No Comments

Adil Yaşam®’ın çocuk ve gençlere yönelik yüzü Marmelat® Kuklamanya®nın bestelediği kısa bir şarkı ile Adil Yaşam’ın en önemli mesajını veriyor: “Bu dünyada yalnız değiliz; hayvan, bitki, su, toprak, hava gibi dostlarımızla (evet yanlış okumadınız dostlarımızla) birlikte yaşıyoruz.” Her birimizin her eylemi bir diğerimizin hayatını, onun hayatı da başkalarınınkileri etkiliyor. (Prof. Türker Kılıç ustanın ifadesiyle “bağlantısal bütünsellik“)

Fakat ne yazık ki, herşeyin geleceğini başkalarınınkilere bağlayan bu bağlar görünür değil saydam. Bu yüzden kendimizi hem yalnız, aynı zamanda da eylemlerimizde özgür sanıyoruz.

Marmelat® yakında okula başlayacak; gideceği okulun adı AYO (Adil Yaşam Okulu). Kimsenin kimseye bir şey öğretmeye zorlamadığı, “öğrenici“lerin “birbirlerinden, başkalarından ve birbirine bağlı her şeyden ve olumlu ya da olumsuz her durumdan öğrendikleri” bir okul.

Marmelat® ve diğer arkadaşları AYO’da öğrendiklerini zaman zaman bu web sitesinde bizlerle paylaşacaklar. Bugün Marmelat®ın şarkısıyla başlıyoruz. Tıklayınız.

İyi seyirler 🙂

Leave a Reply