Skip to main content
Güncel İçeriklerHaberlerVideolar

Merve İğne ile Kuyu Kazıyor!

By Aralık 14, 2023Aralık 17th, 2023No Comments

Depremzede Merve İnan (11) Malatya Akçadağ ilçesinde 6 Şubat depremi sonrasında ailesiyle birlikte yaşıyor. Bu yıl 5nci sınıf öğrencisi. Beyaz Nokta® Gelişim Vakfı’nın Altın Bilezik adlı projesi kapsamında 2 aydır BNGV gönüllülerinden uzaktan destek yoluyla bir tablet yoluyla animasyon videoları hazırlama çalışmaları yapıyor.

Sürekli kesilen internet, konteynerin uygunsuz koşulları altında, “yaygın güvensizlik ortamı” konulu bir video hazırladı. Videodaki kızı Merve seslendirdi. Erkek çocuk için önce bir arkadaşı seslendirme yaptı; fakat bunu beğenmeyen Merve yazılımın ince bir özelliğini keşfederek makine seslendirmesi yoluyla çocuğa replikleri okuttu. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Merve şimdi bir adım daha atacak. BNGV’deki danışman öğretmeninin erkek öğrencilerinden birisinin seslendireceği bölümleri kendi videosuna eklemeyi öğrenip gelecek haftalar içinde bir üst kalitede bir ürün sunacak.

Bu hikayesini çevrenizle paylaşmanız ise Merve’ye en büyük hediyeniz olacak. Tüm Mervelerin benzer çabayı göstereceklerine olan güvenle birlikte, bu ortak üretime katkısı olanları kutluyoruz.

Leave a Reply