Skip to main content
DuyurularGüncel İçerikler

Adil Yaşam Gönüllülerine Çağrı

By Ağustos 2, 2022Ağustos 10th, 20228 Comments

Adil Yaşam’ın herhangi bir konusunda katkıda bulunmak isteyebilecek değerli gönüllüler,

Tek kişilerin (yani sizler) dünyayı değiştirebilecekleri” yolunda bir söylem vardır. Ama aynı zamanda, bu söylemin tam karşıtı, “tek başına kim ne yapabilir ki” gibi bir yaygın inanç da var.

Bu oksimoron yargıların birlikte doğru olmasının sırrı (eğer…ise) bağlacındadır: Eğer, bir kişi gerçekten buna mecbur ise ve bu yolda gerekli dayanışmaları kurabilir ise tek başına dünyayı değiştirebilir.

Bugün dünyamızın -ve tabii ülkemizin- geldiği nokta, tek kişilerin (yine sizler) dünyayı değilse de kendinizi ve çevrenizdeki kişileri değişmeye özendirmeyi, ikna etmeyi (dil varmıyor ama biraz da zorlamayı) gerektiriyor.

İşte bu çağrının amacı, değişim gerektiren çok sayıda konunun önemlilerinden birisi olan seküler ve dini dünya görüşleri arasındaki parçalanmışlığı, iki kesimin de benimseyebileceği şu erdem çevresinde onarıp bütünleştirmek

Tüm canlı ve cansız varlıkların ancak birlikte varlıklarını sürdürebilecekleri (dini terminoloji ile Kul Hakkı gözeterek) katı gerçeği karşısında, yaşamlarımızda “bu gerçeğe aykırı davranışlardan kaçınmayı alışkanlık haline getirmek”.

Adil Yaşam gönüllülerinden beklentimiz, tanıdık ve arkadaş çevrelerinde bu alışkanlığa sahip olmadığını gözledikleri kişileri -kendi yöntemlerini kullanarak- ikna etmeleridir; bir kişi ya da daha fazlası; ikisi de değerli. ikna yöntemleri konusunda ayrı bir not için lütfen tıklayınız.

Böyle bir kısmi başarıdan sonra, bu alışkanlığın geniş kitlelere yayılması artık bir ölçek sorunu olacaktır.

Bu çerçevede “ben de varım” diyebilecek ve de bu sözünün gereğini yerine getirebilecek gönüllülere çağrımızdır. 

Siz onlardan biri misiniz?

8 Comments

 • Necdet dedi ki:

  Yapabilecegim birsey varsa bende varim, gelismeleri izleyecek yapabilecegim konulara bildirecegim

 • AYHAN GÜLTAŞ dedi ki:

  Sevgili Ağabeyim
  Üzerime düşen bir görev varsa hazırım
  saygılar

  • Tınaz Titiz dedi ki:

   Sevgili Ayhan, çok teşekkür ederim.
   Üzerlerimize düşen görevleri bilmenin en iyi yolu sanırım http://www.AdilYasam.net sitesini sürekli izlemek, gönüllülerden beklentiler konusundaki ipuçlarını değerlendirmektir.
   Şimdiden teşekkür ederim.

 • Ertan Sunay dedi ki:

  Sunduğunuz kaliteli düşünceler için teşekkür ediyorum.

 • Saim Turan dedi ki:

  Sevgili ve savaşçı kardeşim Tınaz Bey, mesajından payıma düşeni aldım ve ne yapa ileceğimi düşündüm. Artık görüyorum ki güc kaynaklarımın hepsini geride bıraktığım 84 yılda kullanıp bitirmişim. Artık doktorlar. Ve ilaçlar da fayda etmiyor
  Yaptıklarımıın faydalıysa da yeter, zararlıysa da. Bkz heyet raporum
  % 69
  Selamlar.

  • Tınaz Titiz dedi ki:

   Değerli kardeşim sizden daima olumlu mesajlar almaya alışmış bir kişi olarak, hafif bir olumsuzluk sırasında yazılmış bir mesaj olarak yorumladım. 86 yaş bir başarı madalyası gibi taşınabilecek bir ödül. Daha yapacak çok işimiz var. Selam ve sevgiyle.

 • Murat Özel dedi ki:

  Sayın Bakanım,
  Dün akşam sizi Tweeter’da canlı yayında diledim. Şahsen Bakanlık yaptığınız dönemden de biliyorum tabi. O zaman da diğerlerinden hep farklıydınız. Her zaman takdirle bahsetmişimdir. Ancak politik harala gürele millete daha cazip geldiğinden, maceracılar tardından ne yazık ki pek de umursanmadınız.
  Sizi ve Sayın Yılmaz Karakoyunlu’yu diğerlerinden her zaman ayrı bir yerde tutarım. Katkım olursa memnuniyet duyarım.
  Selam ve saygılarımla..

Leave a Reply