Skip to main content
Duyurularİletişim Araçları

Çağrı: Yaratıcı Fikirlerinize İhtiyaç Var..

By Eylül 12, 2022No Comments

Adil Yaşam® sitesine ilgi giderek artıyor. Katkılar, sorular, öneriler mükemmel.

Sorulardan birisini 9 yaşında bir öğrenci sormuş. Ali Timur (özetle) şöyle soruyor: “Adil Yaşam çok ilgimi çekti, arkadaşlarıma da anlattım. Ama herkes öyle şeyler soruyor ki onları cevaplamam imkansız. Acaba çeşitli durumlarda neyi yapmak ya da yapmamak gerektiğini gösterecek kurallar olsa daha iyi olmaz mı?

Ali kardeşimizi kutluyor ve bu mükemmel sorusu nedeniyle kendisine Adil Yaşam® Elçisi unvanı vermek istiyoruz. Adresini paylaşırsa kendisine sertifikasını ileteceğiz.

En küçük elçimizin sorusunu bir eBeyin Fırtınası’na (eBF) dönüştürdük ve sizlerin katkılarına açtık (Tıklayın). Lütfen dilediğiniz sayıda cevap önerilerinizi yazınız, tanıdıklarınızdan da isteyiniz; böylece ne kadar çok cevap olursa içinden işlevsel olanları süzmek o kadar kolay olur.

Kurumsal paydaşlarımız (örn. belediyeler) ister kendi personeli içinde, isterse hizmet verdiği halka bir anket şeklinde duyurarak cevap önerileri toplayabilir. Böylece bir yerel demokrasi örneği de verilmiş olur.

Bu yolla derlenecek cevaplar, sadece Adil Yaşam® elçilerimizin işlerini kolaylaştırmakla kalmayacak; aynı zamanda, “canlı ve cansız bütünü’nün haklarına saygı konusunda neleri yapmak ve yapmaMAk gerektiği için de yol gösterici” olacaktır.

Peşinen teşekkür ederiz – BNGV

Leave a Reply