Skip to main content
editördenGüncel İçerikler

Editörden 11Şubat 2023

By Şubat 11, 2023Şubat 12th, 2023No Comments

Sevgili Adil Yaşam paydaşları merhaba; bu siteyi izleyen tüm dostlarımızı izninizle “paydaşımız” olarak niteliyor ve öyle hitap etmek istiyoruz.

Bu sütunda zaman zaman sizlere kimi konularımızı, sorunlarımızı açıp öneriler sunup görüşlerinizi, eleştirilerinizi isteyeceğiz.

Bu defa, 6 Şubat tarihinde meydana gelen ve tüm toplumu derinden sarsan deprem felaketi nedeniyle yaşamlarını kaybedenlere Tanrıdan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı  ve sabır diliyoruz.

Adil Yaşam projesi amaçlarını gerçekleştirme yolunda ana taşıyıcı olarak tanımladığımız “afetler” güzel yurdumuzun tartışmaya kapalı gerçeklerinin başında geliyor. Afetler nedeniyle oluşabilecek zararların azaltılması ise birincil önceliğimiz. Bu konuda (tıklayın) adresindeki eBeyin Fırtınası’nda üretilmiş bulunan fikirleri, 6 Şubat depremindeki gözlemlerimiz doğrultusunda güncellemeye başladık. Sizlerden gelebilecek fikirler doğrultusunda sürekli güncellemeye de devam edeceğiz. Yeni oluşan fikirlerle birlikte eBeyin Fırtınası sonuçlarını şu adresten erişebilirsiniz (tıklayın).

Deprem öncesinde 4 şubat’ta, Adil Yaşam paydaşlarımızdan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen “İkinci Yüzyıl İktisat Kongresi”nin, “Geleceği Görüyoruz” adlı çalışma grubunun bir tam günlük çalışmasına katıldık. Adil Yaşam® grubunun görüşlerini içeren bir belgeyi de çalışma grubuna sunduk. (Tıklayın) adresinden okuyabilirsiniz.

Tüm yurttaşlarımızın acılarını paylaşırken, ileriye dönük en akılcı tutumun “ne yapmalı ve de ne yapmaMAlı konusunda düşünceler üretmek ve bunları yaşama geçirmek olacağı” düşüncemizi de sizlerle paylaşmak isteriz.

Leave a Reply