Skip to main content
Güncel İçeriklerİletişim Araçları

Düşünceleri Hayata Geçirme Araçları (HGA)

By Temmuz 22, 2022No Comments

Tüm canlı, cansız ve kültürel varlıklar arasında bir hak geçişi olmayan “adil bir yaşam”a ulaşmayı arzu etmek ile o arzuyu gerçekleştirebilmek arasında -bir Latin atasözünün de belirttiği gibi- deniz vardır.

Bu denizi aşabilecek çare ise, düşünceleri “Hayata Geçirme Araçları“dır.

Bu amaçla hazırlanmış bir zihin haritasında bu araçlar görülüyor (Tıklayın). Haritanın bazı dallarına tıklandığında ise ayrıntılar var.

(DİKKAT! Harita dallarına tıklayarak ayrıntıları görmek için, aşağıdaki “resmi” değil, https://bit.ly/3yUdaoK adresine tıklayarak açılacak haritayı kullanınız)

Bu haritanın somut bir amacı var: Adil Yaşam projesinin toplumda köklü bir değişimi hedeflediği, bunun ise ancak çok sayıda kişi ve kurumun işbirliğiyle mümkün olabileceği kolayca anlaşılabilir. Aşılması gereken denizin birbirinden farklı çok sayıda araca ihtiyaç gösterdiği dikkate alındığında, bunun ancak verilen zihin haritasıyla gerçekleştirilebileceği ortaya çıkıyor.

Adil Yaşam yolunda işbirliği yapacak kişi ve kuruluşlar, bu haritadaki araçlar aracılığıyla aralarında bir ortak eylem dili tanımlamış olacaklardır.

Leave a Reply